piątek, 15 czerwca 2012

Inspiruje Piekielna Owca


Pierwszy raz miałam okazję pracować z wzorzystymi papierami Bazzill Basics. Super miłym zaskoczeniem dla mnie były papiery 30x30. Mają niesamowitą fakturę po jednej stronie i są równie cudowne do pracy z mediami co jednobarwne Bazzil. Reagują bardzo ładnie chłoną wszystko nie falują i zniosą wiele maltretacji.  Dużym odkryciem były karty do żurnalingu. To nic innego jak zeszyt małych papierów ( 10x15) o niesamowitych pasujacych do reszty kolekcji wzorach idealne do wykorzystania w scrapie i na kartki :)


Miałam wizję czegoś prostego i jasnego a wyszło jak zawsze. najpierw przygotowałam tło za pomocą maski od Zuzy i gesso

Potem przyłożyłam zdjęcie i kompozycje różności z zeszytu kart do żurnalingu.


Stwierdziłam że jest mało wyrazisty więc dołożyłam czerwone akcenty i dodatkowe elementy


Ponaklejałam elementy mocno warstwując. dzięki tekturze podklejanej od spodu dało mocny efekt 3d.  Dołożyłam trochę chlapnięć. Nadal wydawało mi się mało wyraziste wiec dodałam obrys ciemnym tuszem

No i tu nastąpił kryzys. Wyglądało to fatalnie. kreska była za gruba i rozjaśnienie nie wyszło nie pozostało nic innego jak obciąć i dołożyć nową bazę. wycięłam odręcznie i mocno poszarpałam krawędzie. dodałam zszywki. i jeszcze trochę przymaskowałam gessem. Brakowało mi akcentów wiec postemplowałam trochę datownikiem .dołożyłam sznurek i napis z naklejki.
Już można by uznać za gotowe ale postanowiłam dodać troche akcentów z naklejek. ponieważ skończyły mi się naklejki wycięłam ich obrysy puncherem.wycięłam tez baski z opakowania naklejek ( szare) i postemplowałam i pochlapałam trochę na czarno. To był błąd czarne stemple całkowicie zaburzyły pracę całość nie wyglądała teraz za dobrze ale szkoda mi było robić od początku więc poratowałam się białą ecoliną.i na koniec raz jeszcze efekt końcowy.


Linki do sklepu:

5 komentarzy:

  1. Łoł matko - jak fajnie to widzieć...i etapy pracy :-) Mega zdolniacha :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie tak popatrzeć krok po kroku jak powstawał ten scrap! W życiu bym nie pomyślała, że po drodze były jakieś wpadki! :)))

    OdpowiedzUsuń